Освіта

Фахівці харківського регіонального центру оцінювання якості освіти розповіли про особливості ЗНО/ДПА – 2020

2 березня у Кременчуцькому ліцеї № 10 «Лінгвіст»  відбулася спільна з Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти нарада  з підготовки відповідальних за пункти проведення зовнішнього незалежного оцінювання та їх помічників. Обговорювали особливості державної підсумкової атестації – 2020.

Так, у 2020 році  вперше  всі здобувачі повної загальної середньої освіти, тобто ті, хто претендує на отримання документа про освіту ( по-старому «атестат», по-новому «свідоцтв») незалежно від того, у якому закладі здобувають таку освіту ( чи в закладі  загальної середньої освіти, чи в закладі професійно-технічної освіти, чи вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації ) мають скласти державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів.

У Полтавській області буде організовано 8 округів проведення ЗНО, в містах: Кременчук, Полтава, Лубни, Гадяч, Миргород, Карлівка, Пирятин, Кобеляки. Очікується -13100 учасників.

Прогнозна кількість учасників ЗНО 2020 року в м. Кременчуці з української мови та літератури становить 3310 осіб з Кременчука, Горішніх Плавнів, Глобинського, Кременчуцького та Козельщанського районів.

Реєстрація на ЗНО/ДПА цього року розпочалася 3 лютого і триватиме до 24 березня. Проведення основної сесії заплановано з 21 травня по 15 червня, додаткова сесія з 25 червня до 17 липня у м. Харків. Для всіх учасників створюються рівні умови шляхом стандартизації процедур проведення зовнішнього оцінювання, розроблених Українським центром оцінювання якості освіти.

У Кременчуці буде організовано 16 пунктів проведення ЗНО: 12 на базі  шкіл, 1 на базі в закладі професійно-технічної освіти та 3 у закладах вищої освіти. Минулого року таких пунктів було 14. До проведення ЗНО планують залучити понад 780 педагогів.

Виходячи із позитивного досвіду проведення у нашому місті у попередні роки ЗНО з іноземних мов, цього року  тестування проходитиме  на базі 6 закладів загальної середньої освіти м. Кременчука, де пункти проведення будуть обладнані пристроями для програвання аудіо-компакт-дисків зі звуковим записом.