Комунальне господарствоФото

КП «Кременчукводоканал» встановило сучасну установку для покращення якості питної води

КП «Кременчукводоканал» постійно працює над тим, щоб покращити якість її очистки та подавати в оселі кременчужан воду, яка відповідає санітарним нормам.

На підприємстві було проведено ряд досліджень, які показали, що досить ефективним є метод знезараження води та дезинфекції водопровідної розподільчої системи хлором разом з амонізацією. Амонізація дозволяє забезпечити тривалий знезаражувальний ефект при хлоруванні води та запобігає утворенню хлорорганічних сполук у питній воді, повідомляє прес-служба міськвиконкому.

Цей метод є досить поширеним у світі. За погодженням з Кременчуцьким управлінням Держпродспоживслужби з 2018 року підприємство проводить випробування технології амонізації хлорування із застосуванням реагенту «Амотол». Використання амонізації хлорування може значно знизити кількість скарг споживачів на смак та присмак залишкового хлору у питній воді.

За 21 місяць випробувань підприємство отримало позитивні результати лабораторного контролю якості питної води за етапами її очищення, у водорозподільчій мережі та у споживачів. Ці результати стали обгрунтуванням для подальшого проектування та технічного переоснащення наявного старого обладнаня на нове, сучасне та автоматизоване.

На початку 2020 року закінчені всі монтажні роботи нового німецького комплексу обладнання для приготування та дозування розчину Амопол. До кінця березня 2020 року планують завершити всі пусконалагоджувальні роботи та здати цей комплекс в експлуатацію. Працівники КП «Кременчукводоканал» підкреслюють, що впровадження нового методу не тільки не потребує підвищення тарифу, а й дає значний економічний ефект, адже його застосування дозволяє при очищенні питної води витрачати менше хлору.