Суспільство

Волонтери Молодіжного парламенту провели акцію «Ми не купуємо першоцвіти»

Напередодні 8-ого березня волонтери Молодіжного парламенту Кременчука провели акцію “Ми не купуємо першоцвіти”. Вони роздавали перехожим власноруч зроблені яскраві паперові квіти та листівки з переліком рослин, занесених до Червоної книги України.

Варто зазначити, що таку акцію кременчуцька молодь проводить щороку. Важливою її складовою є пропаганда відмови від купівлі першоцвітів, адже торгівля ними заохочується виключно попитом. Переважно більшість рідкісних декоративних рослин, що занесені до Червоної книги України, зникають через знищення їх людиною. Найяскравіше ця тенденція простежується на прикладі першоцвітів, які збираються головним чином для продажу.

Відповідно до чинного законодавства, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх частинами, громадяни порушують закони України: „Про рослинний світ” „Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про Червону Книгу України”, та згідно ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення караються штрафами.