Пригоди

Створили карту пожеж у Кременчуці й навколо міста

Сьогодні під час засідання штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації представили карту пожеж в екосистемі Кременчука та Кременчуцького району.

Карта по місту доступна для перегляду за цим посиланням, по району – за наступним посиланням.

Перше, що вражає на карті – це велика кількість таких пожеж. За даними статистики, що наводиться ДСНС, пожеж в екосистемі стало більше, ніж удвічі. Причиною загорянь є як людська недбалість, так і зумисні дію зловмисників чи громадян, які спалюють сміття чи страву на своїх ділянках, але не можуть контролювати поширення вогню.

У результаті пожеж вигорають вже сотні гектарів трави, очерету та іншої рослинності. Це завдає непоправної шкоди екосистемі, гинуть тисячі тварин. А дим наносить шкоду людям, адже канцерогени в ньому можуть викликати не лише хвороби дихальних шляхів, але й рак.

За словами мера Віталія Малецького, у місті будуть всіма способами боротися із поширенням таких пожеж.

Малецький зазначив, що найбільше загорянь виникає біля водойм, зокрема, це територія Полтавського проспекту, Лашків. Він доручив комунальникам та працівникам земельного відділу відпрацювати проблемні райони у Кременчуці:

Території, які горять гектарами, ми маємо “перебрати власноруч”. Подивитися, чи є там орендатор, власник, чи ця територія належить  до земель запасу міста або ж ландшафтним паркам. Відповідно, ми повинні визначися із відповідальними, щоб пожежа не йшла стіною на житлові будинки. Якщо є власник, він має все скосити, зробити просіку, а якщо це територія нічия – то місто візьметься за це питання і буде прибирати ці ділянки, – підкреслив Віталій Малецький.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *