Суспільство

У Кременчуці запрацював електронний сервіс «єМалятко»

«єМалятко» – електронний сервіс, завдяки якому при наявності тільки однієї заяви молоді батьки зможуть отримати за їх бажанням до 10 базових послуг, пов’язаних з народженням дитини. При цьому не треба обходити різні установи та готувати кожного разу нові пакети документів, повідомляє прес-служба міськвиконкома.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини» від 10 липня 2019 року № 691 молоді батьки через «єМалятко» можуть оформити такі послуги: державна реєстрація народження; визначення походження дитини; реєстрація місця проживання; призначення допомоги при народженні дитини; призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях; реєстрація у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків; визначення належності новонародженої дитини до громадянства України; внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.

В Україні подібний сервіс вже активно працює у таких містах, як Київ, Харків, Луцьк, Вінниця, Одеса, Рівне, Запоріжжя (загалом більше ніж 10 міст України). Відтепер до них приєднався і Кременчук. Поки що через кременчуцький ЦНАП можна замовити лише 4 послуги:
• державну реєстрацію народження дитини;
• реєстрацію народженої дитини в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
• присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі,
• призначення допомоги при народженні дитини.
Але згодом цей пакет розшириться.

Протягом першого дня підключення до порталу «Дія», а саме 7 травня, через ЦНАП було подано 3 заявки на комплексну послугу «єМалятко». І вже сьогодні молоді батьки отримали замовлені документи на руки.
Міський голова Віталій Малецький привітав родини з поповненням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *