Суспільство

Віталій Малецький вручив Почесний знак «За заслуги перед містом» Миколі Степаненку

8 травня на засіданні виконавчого комітету міський голова Віталій Малецький вручив Почесний знак «За заслуги перед містом» Миколі Івановичу Степаненку – члену Кременчуцької спілки літераторів «Славутич», лауреату Міжнародної премії імені Володимира Винниченка та Всеукраїнської літературної премії імені Олександра Бакуменка.

За повідомленням прес-служби міськвиконкому, Микола Степаненко є автором 11 публіцистичних книг, які викликали міжнародний суспільний резонанс і високо оцінені академічною спільнотою України. У його працях розкривається поряд з іншими питаннями промислово-економічний потенціал Кременчука.

Микола Іванович бере активну участь у громадському житті міста. 16 років поспіль є одним із організаторів Всеукраїнського конкурсу юних фотоаматорів «Ми діти України», організатором Кременчуцького авіа фестивалю, фестивалю декоративно-прикладного мистецтва «Моя родина», виставки робіт кременчуцьких дітей у Верховній Раді України, Кабінеті Міністрів України. Разом з Михайлом Парнетою ініціював встановлення пам’ятника Т.Г. Шевченку, особисто, як скульптор, створив пам’ятний знак з барельєфом молодого Тараса Шевченка з металу і каменю в м. Кременчуці. Скульптурні роботи Миколи Степаненка прикрашають наше місто: фонтан «Тритон колокол» на вагонобудівному заводі, пам’ятник партизанам-підпільникам у Крюкові, архітектурні композиції біля річкового порту, оздоровчий комплекс в Крюківському кар’єроуправлінні та інші.

Микола Степаненко давній дослідник історії Кременчука, серед його наукових досліджень історія всесвітньовідомого Кременчуцького льотного училища. Він ініціатор і організатор встановлення на фасаді штабу льотного коледжу пам’ятного знака відомому авіатору, педагогу-новатору засновнику училища Миколі Чернову.
Історичні дослідження Миколи Степаненка друкуються в альманахах «Кременчук літературний». Про бойові події в Кременчуцькому районі розповідає його книга «Казахстан – Україна: дружба, загартована полум’ям війни».

У лютому 2020 року Кременчуцька спілка літераторів «Славутич» звернулася до Кременчуцької міської ради з клопотанням щодо нагородження Миколи Степаненка Почесним знаком «За заслуги перед містом». Рішення про нагородження прийнято 23 квітня 2020 року депутатами на сесії Кременчуцької міської ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *