Медицина

Полтава не робить для Кременчука ПЛР-аналізів і гальмує створення в місті власної лабораторії

Протягом дня 13 травня  Кременчук не отримав жодного результата ПЛР-тестування на коронавірусну інфекцію з Полтавського обласного лабораторного центру. Це при тому, що в місті  очікують більше 100 результатів раніше направлених зразків біологічних матеріалів пацієнтів з підозрою на COVID-19. Про це повідомив мер міста Віталій Малецький.

Протягом дня також відбиралися зразки, які направлені на дослідження в Полтаву. Було відібрано матеріал для ПЛР-досліджень у 38 пацієнтів, із них 23 – медичні працівники лікарні “Правобережна”, контактні із колегою, у якого підтверджений COVID – 19. Такі затримки з наданням результатів аналізів, які підтверджують або спростовують наявність у пацієнта коронавірусної хвороби, ускладнюють роботу з припинення розповсюдження інфекції і ставлять під загрозу здоров‘я багатьох людей, – зазначив Малецький.

Нагадаємо, що в Кременчуці готова до роботи власна ПЛР-лабораторія, однак Полтава створює штучні бюрократичні перепони для її офіційного запуску.

В цьому світлі виглядає незрозумілою позиція обласної влади, яка не зробила жодної дієвої спроби посприяти перерозподілу тест-систем, які у достатній кількості наявні в Полтавській області, для нашої ПЛР-лабораторії, – наголошує мер міста Вітаілй Малецький. – Незважаючи на повну готовність лабораторіі до роботи та неодноразові наші звернення та звернення народних депутатів від Полтавської області до центральних органів влади, обласної адміністрації бюрократичні перепони подолати поки що не вдалося. Хоча всім зрозуміло, що запуск Кременчуцької ПЛР-лабораторії допоможе вирішити проблему своєчасного тестування на коронавірусну хворобу пацієнтів, контактних осіб, медичних працівників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *