Суспільство

У Кременчуці триває процес дерусифікації об’єктів топоніміки.

23 травня під головуванням секретаря Кременчуцької міської ради Юрія Гриценка відбулося засідання комісії з питань найменування об’єктів топоніміки, увічнення пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків у межах Кременчуцької міської територіальної громади.

Участь у ньому взяли також депутати міської ради, громадькі активісти та представники засобів масової інформації.

Члени комісії розглянули Перелік вулиць, провулків, тупиків, проїздів та бульварів Кременчуцької міської територіальної громади, що пропонуються до перейменувати в рамках процесу дерусифікації.

Робота над формуванням списку триває не один місяць. Так список з 107 вулиць збільшився до 130, а потім до 141 назви вулиць/провулків/тупиків. Протягом майже трьох годин представники комісії та регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар на відеозв’язку прибрали зі списку частину вулиць.

Жваві обговорення зачепило кілька вулиць та бульварів у Кременчуці. Після обговорення вирішили залишити вулицю Утьосову. Саме у Кременчуці артист Лазар Вайсбейн взяв псевдонім Леонід Утьосов.

Вулицю відомого педагога Антона Макаренка вирішили залишити, а ось провулки – перейменувати. Основний аргумент – знаходяться в різних кінцях міста. 

Залишили вулицю Червона Гірка, яка знаходиться в районі дитячої лікарні.

Була пропозиція залишити без зміни вулицю 8 Березня, адже це Міжнародний день боротьби жінок за свої права. Проте цю вулицю також винесли на перейменування.

Директор Кременчуцького краєзнавчого музею Алла Гайшинська виступала за те, щоб залишити бульвар Пушкіна у Кременчуці. Адже це перша вулиця у місті, яка названа на честь людини, тим паче це її історична назва. Проте вулицю поставили у список перейменування.

Повний перелік вулиць провулків, тупиків, проїздів та бульварів, що пропонується до перейменування, буде розміщено на офіційному веб-порталі Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, щоб містяни мали можливіть з ним ознайомитися і внести свої пропозиції.

Далі буде проведене громадське обговорення, яке проходитиме в кілька етапів.

І етап громадського обговорення проходитиме з 1 червня 2022 року по 1 липня 2022 року. Протягом цього періоду триватиме збір пропозицій від громадськості. Після цього буде проведено ІІ етап – голосування – під час якого громадяни зможуть висловити свою думку щодо перейменування вулиць, провулків, тупиків, проїздів та бульварів нашого міста та віддати свої голоси за нові назви цих об’єктів топоніміки.

Після громадського обговорення Перелік вулиць, провулків, тупиків, проїздів та бульварів Кременчуцької міської територіальної громади буде затверджений Кременчуцькою міською радою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *