Головні новиниКомунальне господарствоСуспільство

10 кроків до індивідуального опалення

26 травня у міськвиконкомі відбулося засідання штабу з підготовки теплоелектроцентралей, котелень, теплових мереж та опалювальних систем до роботи в осінньо-зимовий період 2022-2023 років, під час якого було зазначено, що індивідуальне опалення буде встановлюватися там, де це можливо.

Так, за роз’ясненням першого заступника голови правління, головного інженера ПрАТ «Кременчукгаз» Болеслава Грабовського, переведення всіх багатоповерхових будинків Кременчука на індивідуальне опалення на даний час технічно неможливе. Це призведе до збільшення використання газу майже втричі, а міські газорозподільчі мережі на таке навантаження не розраховані. Крім того, встановлення індивідуальних теплогенеруючих потужностей можливе лише за наявності у багатоповерхових житлових будинках відокремлених димових каналів, яких у наших багатоповерхівках немає. Їх встановлення потребує додаткових коштів та розроблення проєктної документації.

Вартість встановлення індивідуального опалення на 1 квартиру наразі коштує близько 80 тисяч гривень, для багатьох споживачів це дуже великі кошти.

За попередніми підрахунками, для забезпечення всіх споживачів Кременчука індивідуальним опаленням потрібно 6,4 млрд. грн., що складає майже 4 річних бюджети Кременчука.

Перед заступником міського голови Іваном Москаликом поставлено завдання  підготувати дорожні карти, що стосуються об’єктів альтернативного теплопостачання, зокрема визначити будинки, які можуть бути пріоритетно переведені на автономне опалення, це здебільшого в районах двоповерхової забудови на Молодіжному, у Крюкові, по проспекту Свободи, низькоповерхова забудова по вул. Чкалова.

Що треба знати, щоб встановити індивідуальне опалення в оселях:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *