Освіта

КрНУ отримав членство в CoARA

Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського став підписантом Угоди щодо реформування оцінки наукових досліджень та отримав членство у новоутвореній європейській науковій спільноті – Коаліції за реформування оцінки наукових досліджень /Coalition for Advancing Research Assessment (CoARA), повідомляє сайт вишу.

CoARA офіційно утворена у грудні 2022 року. До її складу увійшли 423 організації з 35 країн (станом на 24.02.2023). Наразі 63% членів коаліції складають університети.

Крім того до складу коаліції входять установи такого рівня: дослідницькі центри; академії, наукові товариства та їх асоціації; державні та приватні організації, які фінансують наукові дослідження; національні/регіональні органи чи агентства, які здійснюють ту чи іншу форму оцінки наукових досліджень; інші некомерційні організації, які займаються оцінкою досліджень та їх асоціації.

Угода щодо реформування оцінки наукових досліджень містить 10 зобов’язань та визначає загальний напрям реформи оцінки наукових досліджень з урахуванням поваги до автономії організацій. Станом на 9 березня 2023 року її підписали 487 організацій.

Серед підписантів угоди установи з таких країн: Австрії, Бельгії, Нідерландів, Франції, Німеччини, Чехії, Хорватії, Норвегії, Данії, Литви, Латвії, Ірландії, Ісландії, Люксембургу, Швеції, Швейцарії тощо.

Україну у переліку підписантів угоди представляють 8 установ: Кременчуцький національний університет ім. Михайла Остроградського, Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця, Національний дослідницький фонд України, Київський національний економічний університет, Національний університет «Запорізька політехніка», Луцький національний технічний університет, ГО «Полюс росту», ВГО «Інноваційний університет».

Угода щодо реформування оцінки наукових досліджень визначає загальний напрям змін у методах оцінки досліджень, дослідників та організацій, що виконують дослідження. Головна її мета – підвищити якість досліджень та посилити їх вплив. Угода містить принципи, зобов’язання та терміни проведення реформ. Рух за реформи пропонує платформу для експериментів та пілотних проектів, для розробки нових критеріїв оцінки досліджень, методів та інструментів, а також для спільного критичного аналізу, обміну передовим досвідом при повній повазі до автономій усіх організацій.

У рамках коаліції сторони, які підписали угоду про реформування оцінки наукових досліджень, об’єднуються, щоб сприяти обміну інформацією та взаємному навчанню між усіма, хто бажає покращити практику оцінки наукових досліджень і забезпечити системну реформу на основі зобов’язань, викладених в угоді. Членство в CoARA дає установам можливість безпосередньо впливати на реформування методів оцінки наукових досліджень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *