Суспільство

У Кременчуці провулок Станіславського перейменували

У Кременчуці пров. Станіславського перейменували на честь Леся Курбаса.

За повідомленням “Кременчук. Офіційний”, Олександр-Зенон Степанович Курбас народився 25 лютого 1887 року в місті Самбір Львівської області. Був визначною постаттю в українському театрі та культурному житті. Почав свою театральну кар’єру як актор українських народних театрів.

У 1923 році Курбас заснував “Березіль” – театральну лабораторію, де він випробовував нові театральні форми та методи. У 1925 році отримав державну підтримку та заснував Український Державний Театр, який став його найбільш відомим театральним проектом.

Курбас став одним із перших театральних режисерів, який використовував багато новаторських технік: монтаж, експресіонізм та конструктивізм. Він також ввів у театр нові підходи до акторської гри, що полягали в розвитку фізичної техніки, емоційної виразності та індивідуальності актора.

Курбас помер в 1937 році в результаті репресій, які проводив радянський режим проти інтелектуалів та художників. Його спадщина залишилася живою в театральному житті України, а його методи та підходи використовуються серед театралів і досі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *