Медицина

На Полтавщині вдвічі зросла кількість хворих на відкриту форму туберкульозу

У перші місяці цьогоріч на Полтавщині виявили 126 хворих з активною формою туберкульозу. Торік за цей час їх було 56, повідомляє “Зміст

Про це повідомив директор Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця під час круглого столу за підсумками місячника боротьби з туберкульозом.

Захворюваність на туберкульоз за 2 місяці 2023 року зросла удвічі. Минулого року показник становив 6,2 на 100 тисяч населення, нині збільшився до 11,9. За перші два місяці 2022 року зареєстрували 85 хворих, тоді як цьогоріч – 163.

«Завдяки моніторинговим візитам, роботі з лікувальною мережею та групами ризику й громадськістю вдалося залучити багато пацієнтів до нашого обстеження. Ми бачимо, що у два рази зросла кількість людей, яких виявляють із бактеріовиділенням. Вони небезпечні для оточуючих і тому залучити їх до лікування, забрати із середовища, де вони перебувають, вилучити їх з гуртожитків, місць проживання переселенців – це наше завдання й завдання суспільства, щоб не дозволити подальшого росту захворюваності», – сказав Володимир Печериця.

Водночас смертність від усіх форм туберкульозу на Полтавщині зменшилася у порівнянні з 2021 роком на 22%. Показник знизився з 5,1 на 100 тисяч населення до 4.

«Смертність у нас була доволі висока на початку 2000-х років. На сьогодні ми приділяємо багато уваги цьому, маємо сучасні препарати й соціальний супровід пацієнтів, який має гарантувати 100% проведення ефективного курсу лікування. Тому ми бачимо, що смертність у нас досягає практично тих показників, які п

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *