Спорт

“Сокіл” у другому овертаймі вирвав перемогу у “Кременчука”

Київський «Сокіл» другий рік поспіль виграв національний чемпіонат України! У фіналі плей-оф проти переможця регулярного сезону «Кременчука» підопічні Костянтина Сімчука в шаленій п’ятій грі вирішили долю «золота» у другому овертаймі на 97-й хвилині, зафіксувавши перемогу у найтривалішому поєдинку в історії фіналів! Автором золотої шайби став Сергій Бабинець, він же отримав і звання найціннішого гравця плей-оф (MVP).

Кияни мали змогу повести у рахунку наприкінці другого періоду, закинувши шайбу одночасно із сиреною. Однак арбітри гол не зарахували, вже під час перерви встановивши, що шайба перетнула лінію воріт пізніше сирени.

Зустріч тримала в напрузі і «не відпускала» вболівальників до кінця матчу. Чисельна більшість «Сокола» в середині третього періоду обернулася для киян виходом Кривошапкіна віч-на-віч і фолом Романа Благого. Як результат, штрафний кидок у виконанні Богдана Середницького та сейв іншого Богдана – воротаря Дьяченка, який зберіг ворота «Сокола» у недоторканності.

Наприкінці основного часу вже «Кременчук» отримав більшість, зокрема «5 на 3», але не скористався своїми шансами, воротар “Сокола” Богдан Дьяченко відбив штрафний кидок Богдана Середницького, і зустріч вдруге у фінальній серії перетекла у класичний овертайм – «5 на 5» до першої закинутої шайби.

Але й 20 хвилин першого овертайму також завершилися без закинутих шайб. Лише у другому овертаймі на 97-й хвилині матчу Сергій Бабинець зумів закинути шайбу, яка стала “золотою”.

Що цікаво, якби й другий овертайм завершився без голів, то зустріч перервали б через комендантську годину. І дограли наступного дня.

“Сокіл” виграв чемпіонську серію з рахунком 3:2. Кияни стають чемпіонами України другий сезон поспіль. Для команди це 14-й титул в українській першості.

«Кременчук» – «Сокіл» (Київ) – 0:1 2ОТ (0:00:00:0, 0:0, 0:1)

Рахунок у серії – 2:3

Шайба: 0:1 – Бабинець (Чердак), 96:18.

На 50-й хвилині Середницький не реалізував штрафний кидок (воротар).

«Кременчук»: Кучер; Кругляков – Ігнатенко, Варава – Максименко, Ісаєнко – Глухов, Материкін; Сенік – Кривошапкін – Лялька, Брага – Середницький – С.Тимченко, Андрющенко – Федоров – Абаджян, Кривенко – Гніденко – Т.Савицький. Тренер – Олександр Савицький.

«Сокіл»: Дьяченко; Бондарєв – Євсейчик, Толстушко – Сисак, Горлушко – Полоницький, Гайдук; Янішевський – Куцевич – Р.Благий, Бабинець – Мазур – Чердак, Слюсар – Качан – Говорушко, Костромітін, Вал.Алексюк. Тренер – Костянтин Сімчук.

Арбітри – А.Перетятько, А.Сєврук; лайнсмени – М.Кочура, О.Остроух.

Кидки: 48 (9+8+10+21) – 53 (10+9+8+26).

Штраф: 38 – 16.