Суспільство

У Кременчуці провулок Петра Алексєєва перейменували

У Кременчуці провулок Петра Алексєєва перейменували на честь письменника Євгена Гребінки. Про це повідомляє “Кременчук.Офіційний”.

Євген Павлович Гребінка – відомий український байкар, письменник, перекладач, педагог і громадський діяч. Він прожив коротке життя – усього 36 років. Проте за цей час встиг робити собі ім’я в літературі, створивши поетичні та прозаїчні шедеври.

Євген Гребінка народився 2 лютого 1812 року на хуторі Убіжище Пирятинського повіту. Початкову освіту здобував вдома, потім навчався в Ніжинській гімназії, де і почав писати перші вірші.

У 23 роки познайомився з Тарасом Шевченком. Гребінка підтримував поета матеріально, допомагав із самоосвітою та долучився до викупу кобзаря з кріпацтва.

Євген Павлович збирав українські твори та випускав їх у додатках до журналу “Отечественные записки”, однак потім видавець відмовився публікувати додатки українською. Це дало новий поштовх письменнику і він почав видавати альманах “Ластівка”. І це стало важливою подією у становленні українського літературного слова.

Гребінка дбав і про піднесення освіти рідного краю. Він організував приходське училище для дітей села Рудки, надсилав для нього кошти.

За 15 років літературної діяльності Євген Гребінка надрукував понад 50 повістей, байок, романів і оповідань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *