ВідеоОсвіта

ВВС зняла телесюжет про чотирьох студенток КрНУ

Британська служба ВВС представила глядачам телесюжет, героїнями якого стали студентки Кременчуцького національного університету. Наразі вони за програмою академічних обмінів навчаються в Університеті Лестера (Великобританія). Про це повідомляє сайт університету.

За програмою академічної мобільності в Університеті Лестера навчаються чотири студентки Кременчуцького національного університету:

– Єва Жилова-Вельтер (спеціальність 014 «Середня освіта», група СОУ-19-1); – Кіра Мирошниченко (спеціальність 014 «Середня освіта», група СОУ-20-1);

– Карина Рудая (спеціальність 035 «Філологія», група ФІЛ-20-1(1));

– Олександра Коршунова (спеціальність 035 «Філологія», група ФІЛ-20-1(1)).

Обмін відбувся в рамках міжнародного проекту “UK-Ukraine Twinning Initiative” та угоди про співробітництво, укладеної між Кременчуцьким національним університетом і Університетом Лестера. Студентки навчатимуться в Лестері протягом весняного семестру.

Зйомки телесюжету проходили у Лестерському університеті. Журналісти ВВС наживо поспілкувалися з кременчужанками. Дівчата розповіли про свої враження від Лестера та від країни в цілому. Вони відзначили доброзичливість мешканців Лестера, їх готовність надати необхідну допомогу. Також зазначили, що бачать у місті чимало українських прапорів і це гріє серце та дає надію на перемогу.

Студентки розповіли британцям про війну в Україні – кожна поділилася своїми особистими враженнями. Так вийшло, що враження кожної з них стосувалися нищівної ракетної атаки російських окупантів на ТЦ «Амстор» у Кременчуці. Внаслідок цієї атаки загинуло 23 людини, наразі визнано загиблою і 24-ту, яка більше року вважалася без вісті зниклою. У однієї зі студенток в «Амсторі» загинули друзі. У іншої там працювала мама – на щастя, їй вдалося врятуватися…

У другій частині телесюжету журналісти розповіли про наукову співпрацю Університету Лестера з Кременчуцьким національним університетом. Мова йшла про один із погоджених наукових проектів, який стосується обробки даних та обробки зображень – науковці КрНУ (доцент Дмитро Мамчур та його аспірант Ростислав Яцюк) розроблятимуть комп’ютерне програмне забезпечення для обробки зображень, отриманих у даному випадку з дронів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *