Без категорії

У Кременчуці вулицю Софії Перовської перейменували на честь Ніни Строкатої

Ніна Антонівна Строката – відома українська дисидентка, яка народилася і виросла в Одесі. Свідомо вживала українську мову у своєму житті і побуті, повідомляє “Кременчук.Офіційно”.

Після закінчення Одеського національного медичного університету, працювала мікробіологинею та імунологинею. Але за покликом серця, поширювала українську мову та культуру, що було невигідно радянській владі.

Керівництво установи, де вона працювала, також намагалось змусити її відмовитись від чоловіка, який був учасником ОУН. Він поширював ідеї українства та займався самовидавництвом.

За антирадянську пропаганду Ніну Строкату із чоловіком засудили до покарання у таборі суворого режиму. Під час перебування там вона не полишила своєї активної діяльності. Ніна документувала історії життя та ув’язнення інших жінок, які потрапили до в’язниці, а також всі звірства, що дозволяли собі працівники табору.

Усі ці історії болю, страждання та боротьби вилились у збірку «Українки в Радянському Союзі: документоване переслідування». Збірку випустили вже у Торонто, після того, як Ніна разом із чоловіком переїхали до Америки. Ця книга стала безцінним ресурсом для дослідників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *