Освіта

Студенти-пільговики КрНУ отримали гуманітарну допомогу від Університету Лестера

У Кременчуцькому національному університеті (KrNU) студенти пільгових категорій отримали куртки та пальта, надані Лестерським університетом /University of Leicester (UoL)* в якості гуманітарної допомоги. Акція реалізується в рамках міжнародного проекту “UK-Ukraine Twinning Initiative”, та завдяки угоді про співробітництво, укладеній між Кременчуцьким національним університетом і Університетом Лестера. Про це повідомляє сайт університету.

Пропозиція про надання адресної гуманітарної допомоги саме студентам пільгових категорій надійшла від адміністрації британського вишу. Її озвучив Джефф Грін, реєстратор і секретар університету/ Geoff Green, University Registrar & Secretary 1. Керівництво Кременчуцького національного університету ідею підтримало. Домовленість про надання адресної допомоги (сезонного одягу) студентам КрНУ була досягнута у грудні 2022 року, одразу після підписання меморандуму про співпрацю між двома університетами.

КрНУ надав перелік пільговиків та таблицю розмірів потрібного їм одягу. Британські колеги оперативно придбали необхідні речі та доправили їх до України. Натомість в Україні виникли неочікувані проблеми з розмитненням гуманітарного вантажу. На їх вирішення у правовому полі пішло кілька місяців. Займався цим Центр міжнародної діяльності КрНУ. Кременчуцький національний університет вперше отримував гуманітарну допомогу від іноземних партнерів у такому форматі, тож набувати досвід довелося в умовах форс мажору. Зрештою проблеми вдалося вирішити, вантаж розмитнили і він нарешті прибув до Кременчука.

П’ятого травня у приміщенні Центру міжнародної діяльності КрНУ відбулася публічна процедура передачі адресної гуманітарної допомоги. Керував процесом директор Центру міжнародної діяльності КрНУ доцент Андрій Гладир. Також у заході взяла участь начальник відділу виховної та культурно-масової роботи доцент Тамара Плаксій. Цього дня більша частина студентів отримала куртки та пальта (загалом їх 33). Маємо дякувати британським партнерам за ефективну роботу – за розмірами практично весь одяг підійшов отримувачам.

Студенти-отримувачі гуманітарної допомоги – це переселенці, сироти, та діти, чиї батьки зараз на фронті воюють з російськими окупантами. Наразі процес передачі адресної гуманітарної допомоги триває, він проходить у публічному форматі, списки отримувачів погоджені не лише з адміністрацією університету, а й з органами студентського самоврядування – студрадою та студпрофкомом вишу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *