Суспільство

Провулок Уляни Громової перейменували на честь Алли Горської

Алла Горська – українська художниця та шістдесятниця. Вона була осередком усього українського дисидентства, її відчайдушністю захоплювались чоловіки і навіть “кагебісти”, які постійно викликали художницю в “органи” для залякувань. Про це повідомляє “Кременчук.Офіційно”.

Алла малювала з дитинства, закінчила Київську художню школу, факультет живопису Київського художнього інституту. Її роботи ще зі студентства експонувалися на головних виставках тодішнього союзу.

Хрущовська «відлига» і викликане нею загальне піднесення української інтелігенції підштовхнули Аллу, яка виросла в російськомовній сім’ї, вивчити та принципово перейти на українську мову. Також ілюзорні політичні пом’якшення і викриття злочинів сталінізму спонукали молодь і, зокрема, Аллу Горську та її друзів говорити правду про історію.

З 1965 року художниця займалась правозахистом своїх соратників. Пiдтримувала ув’язнених, їхні родини морально та матеріально.

Життя Алли Горської обірвав точний удар ззаду по голові. Україною ходив поголос, що жінку вбили “кагебісти” за дорученням влади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *