Освіта

Чотири міні-проекти науковців КрНУ реалізують спільно з Університетом Лестера

Міні-проекти науковців Кременчуцького національного університету (KrNU) пройшли конкурсний відбір, отримали фінансування та будуть виконані спільно з фахівцями Університету Лестера (UoL) у липні поточного року. Наші дослідники працюватимуть у Великобританії. Про це повідомляє пресслужба університету.

Програма співпраці українських та британських науковців реалізується в рамках міжнародного проекту «UK-Ukraine Twinning Initiative» та міжуніверситетського проекту «Розробка дорожньої карти співпраці між KrNU та UoL на п’ять років у галузі штучного інтелекту та аерокосмічних досліджень».

У березні поточного року Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського спільно з Університетом Лестера виграв грант, яким передбачене фінансування партнерських дослідницьких проектів в аерокосмічній галузі, біоінженерії та сфері штучного інтелекту. Обсяг фінансування складає 88 тисяч фунтів стерлінгів.

Конкурс, в якому узяли участь KrNU та UoL, відбувся в рамках проекту «Схема грантів на науково-дослідницьку та інноваційну співпрацю між Великобританією та Україною» ( UK-Ukraine R&I twinning grants scheme). Реалізує проект впливова британська організація «Universities UK International» (UUKi). Фінансування спільних дослідницьких проектів KrNU та UoL здійснюватиме «Research England».

Спільний дослідницький проект між Кременчуцьким національним університетом та Університетом Лестера передбачає розробку п’ятирічного плану досліджень в аерокосмічній галузі, біоінженерії та сфері штучного інтелекту.

Після здобуття гранту міжуніверситетська конкурсна комісія KrNU та UoL відібрала міні-проекти для спільної реалізації. Кременчуцький національний університет подав на конкурс 8 міні-проектів. Комісія ухвалила чотири. Чотири інші були відхилені через відсутність в Університеті Лестера фахівців аналогічного профілю, необхідних для виконання проектів.

Наразі для реалізації ухвалені такі міні-проекти в галузі штучного інтелекту та аерокосмічних досліджень:

– «Бортовий апаратно-програмний біометричний комплекс для моніторингу та аналізу психофізичного стану пілота авіатренажера»/ професор Микола Гученко/Кирило Вадурін;

– «Розпізнавання та обробка шаблонів у задачах екологічного моніторингу»/ доцент Дмитро Мамчур/Ростислав Яцюк;

– «Математичні моделі теплообміну при адитивному виготовленні елементів конструкцій із термопластичних матеріалів та легкоплавких металів»/ професор Віктор Ляшенко/Ірина Гетьман;

– «Математичне моделювання теплових процесів у складних металургійних системах на основі нелокальних задач»/ професор Олена Кобильська/ Олег Сова.

Для роботи над проектами науковці КрНУ з 16 по 24 липня працюватимуть в Університеті Лестера.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *