Суспільство

У Кременчуці перейменували провулок Сергія Єсеніна на честь Дмитра Вишневецького

У Кременчуці перейменували провулок Сергія Єсеніна на честь Дмитра Вишневецького – гетьмана, славетного козацького полководця, який об’єднав усе дніпровське козацтво у Військо Запорозьке. Про це повідомляє “Кременчук.Офіційно”.

Князь Дмитро Іванович Вишневецький (Байда) був старшим із чотирьох синів князя Івана Михайловича Вишневецького. Одним із перших осягнув, що безперервні татаро-турецькі набіги на українські землі, які призводили до загибелі та полону сотень тисяч українців, могли призвести до знищення всього українського народу.

У 1548-49 роках Вишневецький брав участь у походах на Очаків – форпост Османської імперії. На початку 50-х pp. XVI ст. він уже був черкаським та канівським старостою й організував відсіч турецьким нападникам.

Дмитро Вишневецький власним коштом побудував на острові Мала Хортиця (нині острів Байди) нижче порогів, земляне укріплення – фортецю, яке стало своєрідною базою для здійснення походів на Крим. Цим Вишневецький поклав початок Запорозькій Січі. Тоді ж козацтво обрало Дмитра своїм Гетьманом.

Козаки на чолі з Дмитром Вишневецьким зуміли завдати татарам та туркам таких відчутних втрат, що кримський хан Девлет-Гірай двічі з усією кримською ордою ходив штурмувати Хортицький замок.

Лишається маловідомим той факт, що Дмитро Вишневецький став засновником Донського козачого війська в 1560 році. На річці Дон князь Дмитро заснував козацьке містечко під назвою Черкаський городок на згадку про українські Черкаси. Так само як Запорозька Січ мусила перекривати шлях татарам і туркам вверх по Дніпру, Черкаський городок перекривав їм шлях по Дону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *