Освіта

КрНУ посів  47 місце у національному рейтингу «Топ-200 Україна 2023»

Центр міжнародних проєктів “Євроосвіта“, в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence (http://ireg-observatory.org/en/), представив сімнадцятий академічний рейтинг закладів вищої освіти України “Топ-200 Україна 2023”.

У 2023 році Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського піднявся у рейтинговій таблиці одразу на 9 позицій порівняно з минулим роком, і потрапив у Топ-50 найкращих ЗВО України. Досягти такого результату вдалося завдяки поліпшенню кількох вагомих рейтингових показників – зокрема, показників, які визначають місце університету в міжнародних рейтингах, і найперше, у рейтингу Scopus. Університет послідовно, рік за роком, поліпшує свої показники у Scopus. У 2023-му КрНУ посів у Scopus 24 місце, піднявшись одразу на шість пунктів порівняно з попереднім, 2022-м, коли обіймав 30 місце (у 2021-му виш знаходився у рейтинговій таблиці на 33 місці).

Вирішальне значення показників у міжнародних рейтингах обумовлене базовими принципами визначення рейтингів університетів у “Топ-200 Україна 2023”, зокрема принципом пріоритетності євроінтеграційних процесів – тобто, «виходячи з важливості євроінтеграційних процесів вищої освіти України, вагові коефіцієнти міжнародних показників діяльності університетів встановлені вищими за вагові коефіцієнти національних показників». Мова йде про міжнародні рейтинги: QS World University Rankings , Scopus, Times Higher Education World University Rankings, THE University Impact Rankings тощо.

Цього року Кременчуцький національний університет також суттєво покращив ще кілька показників – зокрема, рейтинг премій Президента України та Верховної Ради України для молодих вчених і рейтинг за кількістю отриманих науковцями університету патентів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *