Від вітрянки до вірусного гепатиту: які інфекційні хвороби виявили на Полтавщині
В області фіксують випадки зараження хворобою Лайма, гострими кишковими інфекціями тощо. Про це повідомив Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб за 12-18 червня.
Протягом тижня зафіксували такі випадки захворювання:
- 85 випадків гострих кишкових інфекцій;
- 1 випадок сальмонельозу на території Лубенської громади;
- 1 випадок гострого вірусного гепатиту;
- 2 випадки скарлатини;
- 6 випадків вітряної віспи;
- 15 випадків хвороби Лайма.
Сальмонельоз – це інфекційне захворювання, яке викликає бактерія роду Salmonella. Джерело збудника інфекції – тварини, зокрема, велика рогата худоба, свині, вівці, коні, свійська водоплавна птиця, кури, рептилії, коти, собаки, домашні гризуни та хворі на сальмонельоз люди або здорові бактеріоносії.
Зараження відбувається аліментарним, водним і побутовим шляхами.
Скарлатина – це гостре антропонозне інфекційне захворювання групи стрептококових інфекцій, яке проявляється інтоксикацією, гнійним ураженням мигдаликів ротоглотки та висипом. Хвороба передається повітряно-краплинними шляхом.
У більшості випадків скарлатина починається раптово. Розвивається ангіна, на мигдалинах можливий біло-жовтий наліт, язик спочатку має біле нашарування, але після 2-3 днів починає очищатися з кінчика і до 4-го дня стає яскраво-червоним.
Зазвичай через добу після початку захворювання на шкірі хворого з’являється висип. Він триває від 2 до 6 днів, потім блідне і покривається дрібними лусочками, а на кінцівках, особливо кистях і стопах, великими пластами.
Скарлатина може мати небезпечні ускладнення, пов’язані з невчасним початком лікування та недотриманням рекомендацій лікаря.
Раніше повідомлялося, що кількість нових випадків хвороби Лайма на Полтавщині невпинно зростає