Кримінал

Роковини удару по ТЦ “Амстор”: під підозрою троє російських командирів

Українські слідчі ідентифікували трьох російських командирів, на яких покладають відповідальність за завдання ракетного удару по торговельному центру “Амстор” у Кременчуці, який призвів до численних жертв і шокував громадськість рік тому. Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на керівника Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Юрія Бєлоусова.

“Наразі розслідування триває. Ми маємо трьох підозрюваних. Починаючи від командира 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку Дальньої авіації військово-повітряних сил повітряно-космічних сил ЗС РФ, який безпосередньо відповідав за пуск ракет по цивільних об’єктах, і закінчуючи командувачем Дальньої авіації повітряно-космічних сил Збройних сил РФ, який відповідає за всю стратегічну авіацію Російської Федерації.

Навіть заочне засудження дає нам певні інструменти, щоб обмежити пересування цих осіб, а також щоб шукати їхнє майно за кордоном. І ми всі сподіваємось, що це лише питання часу, коли вони будуть притягнуті до реального покарання”, – зазначив Юрій Бєлоусов.

Не називаючи імен, Офіс генпрокурора повідомляє, що встановлено особи і повідомлено про підозру: 

  • командиру 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку дальньої авіації Військово-повітряних сил повітряно-космічних сил Збройних сил РФ, який віддавав накази наносити ракетні удари (це Олег Тимошин – УП) 
  • командиру 22-ї важкої бомбардувальної авіаційної дивізії дальньої авіації Військово-повітряних сил повітряно-космічних сил Збройних сил РФ, який забезпечував нанесення підпорядкованими йому підрозділами ракетних ударів (це Микола Варпахович – УП) 
  • командувачу дальньої авіації Повітряно-космічних сил Збройних сил РФ (йдеться про Сергія Кобилаша – УП) 

На совісті цих російських військових чиновників – не лише трагедія в Кременчуку, а й удари по інших містах України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *