Кримінал

У Кременчуці росіянин-власник новинного інтернет-ресурсу залучав рекламодавців з рф

Служба безпеки спільно з БЕБ викрила на Полтавщині власника місцевого інтернет-ресурсу. Зловмисник забезпечував прибутковість свого бізнесу, підшуковуючи рекламодавців на російських платформах. Про це повідомили на сторінці Управління СБУ у Фейсбуці.

Серед його клієнтів були й такі, що маскуються під українські проєкти, але при цьому не мають ліцензії на провадження діяльності в Україні. Для розрахунків за розміщення реклами використовували заборонену російську платіжну систему «webmoney transfer».

«Прибуток» ділок згодом конвертував в підпільних онлайн обмінниках в українську валюту.

За даними слідства, зловмисник – громадянин рф, який майже 20 років проживав у Кременчуці на основі посвідки на проживання.

Він заснував інтернет-видання новинного спрямування, яке орієнтується на місцеву аудиторію. В обговореннях на його форумі беруть щомісячно участь до 20 тисяч читачів.

Через активізацію проросійськи налаштованих дискусій на форумі підприємець вже потрапляв в поле зору правоохоронців ще до широкомасштабного вторгнення.

За фактом використання забороненої російської платіжної системи при розрахунках з рекламодавцями було розпочато кримінальне провадження.

У ході обшуків за адресою проживання фігуранта правоохоронці виявили мобільний телефон, сім-карти та банківські карти із доказами протиправної діяльності.

На основі зібраних доказів громадянину рф повідомлено про підозру за ч.1 ст.200 Кримінального кодексу України (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення).

СБУ з’ясовує, чи мало місце залучення фігуранта спецслужбами рф до схем фінансування протиправної діяльності на шкоду державній безпеці України.

Заходи із викриття і документування протиправної діяльності здійснювали співробітники УСБУ в Полтавській області спільно з БЕБ за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *