Економіка

Чим спекотніше, тим більший дефіцит: у липні можливі відключення світла

Липень та серпень це найспекотніші місяці у які споживання електроенергії прирівнюється до зимового. Цілком можливо, що через брак електроенергії можуть знову почати вимикати світло.

 Чи будуть відключення світла

Енергетик Олександр Харченко розповів, що за даними “Укренерго”, ми щодня беремо аварійну допомогу з Європи у розмірі 1 600 – 1 700 мегават-годин. Це означає, що у нас не вистачає генерації. Про це повідомляє 24 канал.

 І чим спекотніше, тим більше зростає цей дефіцит. Липень і серпень є піком, кінець липня та перші два тижні серпня є літнім піком споживання. І він в Україні останніми роками був таким самим високим, як зимовий, –  зазначив Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики

Він вважає, що саме цей період будуть певні обмеження поставок, адже індустріальні споживачі вже обмежуються. Це робиться непублічно, ліміти видають на 20 – 30% нижче, ніж вони хотіли б споживати.

Ця тенденція може дійти й до приватних споживачів літом. Звісно через зміни НКРЕКП прайс-кепів, може заходити більше імпорту, але вже зараз певну кількість великих індустріальних споживачів обмежують, додав енергетик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *