Медицина

На Полтавщині дві людини постраждали від укусів змій

На території України з початку року зареєстровано 23 звернення за медичною допомогою, пов’язаною з ураженням зміїною отрутою. Серед постраждалих 7 дітей до 17 років, повідомляє Кременчуцьке РВП  ДУ «ПОЛТАВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ».

Звернення зареєстровані: Львівська область – 11 випадків, Дніпропетровська та Житомирська – по 3 випадки, Закарпатська та Полтавська – по 2 випадки; по 1 випадку зареєстровано у Київській та Чернівецькій областях.

Порівняно з попередніми роками нині зафіксовано на 17 та 7 звернень менше, ніж у 2022 та 2021 року відповідно. На це вплинула війна, багато людей пішли захищати нашу країну та виїхали за межі кордон. Змінилися пріоритети – менше стали відпочивати на природі. Також через повномасштабне вторгнення росії, постійні обстріли території України, окупацію та мінування деяких територій зменшилася реєстрація випадків, не фіксувались випадки на території окупованих областей України, особливо Херсонській, частково Запорізькій областей, де у 2018 році було реєстровано 38 випадків у Херсонській і 20 випадків у Запорізькій областях, у 2019 – відповідно 22 і 26.

Важливо! Змії в Україні активні з квітня до жовтня, найбільше шансів зустріти їх – у квітні-травні, під час шлюбного періоду. Другий пік – восени, у вересні.

Як уберегтися від укусів змій:

1. Не наближайтеся, якщо побачили змію, не робіть різких рухів та почекайте, поки вона відповзе. Не намагайтеся зловити чи вбити змію.

2. Перевіряйте місця відпочинку. Перш ніж сісти на траву, камінь, хмиз або колоду, пошарудіть чи постукайте ціпком, палицею тощо, аби налякати змію.

3. Одягайтеся відповідно. Якщо вирушаєте до місцевості, де можуть жити змії, обирайте одяг, який захистить від укусів: високі черевики та довгі штани із цупкої тканини, котрі слід заправити у черевики.

4. Не торкайтеся руками неперевірених об’єктів. Змії часто ховаються у старих пнях, копицях сіна, під каменями чи поваленими стовбурами дерев. Тому цих об’єктів краще не торкати руками, а користуватися палицею.

Укуси гадюки можуть мати дуже тяжкі наслідки, зрідка – летальні через індивідуальну реакцію, хронічні захворювання тощо і в разі ненадання медичної допомоги. Особливо небезпечні укуси для дітей, літніх людей та алергіків.

Що робити, якщо вкусила гадюка:

Якомога швидше звернутись до лікарні або іншого медичного пункту!

Якщо до лікарні далеко, слід надати першу домедичну допомогу самостійно:

 забезпечити спокій та мінімум рухів;

 дати багато води;

 місце укусу обробити антисептиком;

 зняти з ураженої кінцівки одяг, прикраси, взуття;

 дати постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії;

 прикласти до рани лід, обмотаний тканиною;

 у разі транспортування зафіксувати уражену кінцівку.

Чого НЕ слід робити, якщо вкусила гадюка:

 висмоктувати отруту, бо це може спровокувати алергічну реакцію та набряк верхніх дихальних шляхів;

 накладати джгут;

 припікати рану;

 вживати алкоголь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *