Суспільство

Вулицю Ломоносова перейменували на вулицю Євгена Патона

Євген Оскарович Патон – видатний український вчений у галузі зварювання, засновник мостобудування, заслужений діяч науки України, професор, академік, фундатор і перший керівник Інституту електрозварювання Академії наук України. Про це повідомляє “Кременчук.Офіційно”.

Євген Патон створив перший у світі Науково-дослідницький інститут електрозварювання. З його співробітниками розробив метод швидкісного автоматизованого зварювання під шаром флюсу, який пізніше назвали на його честь «методом Патону».

У 1934 році відкрив Інститут електрозварювання, який створює нову технологію автоматичного зварювання спеціальних сталей та перший у світі автомат швидкісного зварювання броні танків.

Всього за проєктами академіка Патона спорудили понад 50 клепаних і 100 зварних металевих мостів, більшість з яких служить людям і донині.

Вінцем його діяльності став суцільнозварений міст через Дніпро у Києві. Його будівництво завершили вже після смерті видатного вченого. Ця унікальна споруда, довжиною у 1 543 метра, названа на честь Євгена Патона. Американська академія зварювання включила міст в список видатних інженерних споруд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *