Медицина

У Кременчуцькому районі виявили випадок лептоспірозу

Лептоспіроз у людини виявили в Кременчуцькому районі. Про це стало відомо зі статистики інфекційної захворюваності на Полтавщині за перше півріччя 2023 року від обласного центру контролю та профілактики хвороб. Захворюваність на лептоспіроз в області становить 0,06 на 100 тисяч населення, що на рівні середнього багаторічного показника.

Лептоспіроз – це небезпечне інфекційне захворювання, викликане бактерією Leptospira (лептоспіра). Хвороба має свою відмінну рису – пошкодження капілярів в організмі зараженого. Досить часто в інфікованих Leptospirosis спостерігаються ураження печінки, нирок, м’язів, інтоксикаційний синдром, які супроводжуються постійною лихоманкою. Раніше цю хворобу називали іктеро-геморагічною лихоманкою, хворобою Васильєва-Вейля, хворобою Лансере-Мат’є, хворобою Фідлера, а також лихоманкою Форт-Брегга тощо.

Лептоспіроз поширений у всіх регіонах, крім Арктики. Рівень захворюваності високий. Перебіг більш ніж 50% випадків захворювання – важкі форми, які вимагають серйозного лікування, аж до реанімаційних заходів. В Україні рівень захворюваності на лептоспіроз сезонний – весна і літо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *