Головні новиниПригоди

Держрибгосп оцінив у 74 тисячі гривень збиток від масової загибелі риби у Пслі

Держекоінспекція на основі даних Державного агентства меліорації та рибного господарства надала інформацію про збиток від масової загибелі риби у Пслі внаслідок змиву з поля екскрементів.

Як повідомляє видання “Полтавщина”, начальник Державної екоінспекції Центрального округу Ігор Горжій надав інформацію щодо збитку від масової загибелі риби в Омельницькій громаді, яка сталася 9 липня цього року. Тоді поблизу села Запсілля зафіксували ознаки забруднення річки Псел: світло-коричневий колір  води, різкий неприємний запах, наявність мертвої риби та земноводних у прибережній смузі. Отруйну пляму знесло в бік Дніпра.

На підставі даних Державного агентства меліорації та рибного господарства, збиток склав 74 тис. грн. Ця сума не остаточна і буде коригуватися у майбутньому.

Чесно кажучи, розмір збитку здається неадекватно замалим. Наприклад, у травні поточного року громадянин виловив на ставку 657 карасів, чим завдав збитку рибному господарству в понад мільйон гривень.

Місцеві жителі також вказують на винуватця забруднення річки — це місцевий свинокомплекс, який вивозить екскременти на поля. Внаслідок сильної зливи нечистоти змило у річку, що і призвело до загибелі риби та земноводних. Хоча офіційно назва підприємства ніде не фігурує, а сам свинокомплекс не пов’язує забруднення річки зі своєю діяльністю.

За інформацією ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області, 13-16 липня із річки Псел, між селами Запсілля та Омельник, дістали 380 кг мертвої риби. Її утилізували на сумському підприємстві «Укрветсанзавод». За весь період проведення заходів опрацьовано 35,5 км водної довжини річки Псел, постійно здійснюється відбір води для проведення лабораторних досліджень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *