Освіта

Кременчуцький національний університет посів 53 місце у міжнародному рейтингу Webometrics

Здобувши 53 місце, Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського увійшов до 100 найкращих закладів вищої освіти України за версією Webometrics Ranking of World Universities. За неповні два роки університет піднявся в рейтингу на 37 позицій – з 90-го на 53 місце. Про це повідомляє пресслужба КрНУ.

Результати рейтингу Webometrics Ranking of World Universities двічі на рік публікує дослідницька група Cybermetrics (Іспанія). Їх оприлюднюють у липні та у січні. Наразі оприлюднені результати станом на липень 2023 року. До рейтингової таблиці увійшли 300 українських закладів вищої освіти. Кременчуцький національний університет посів серед них 53 місце. Порівняно з даними на січень 2023 року, КрНУ покращив свої показники на 6 пунктів, піднявшись з 59-го на 53 місце.

Натомість за неповні два роки (2022-2023 рр.) університет здолав ще крутіший шлях вгору. Станом на 31 січня 2022 року КрНУ займав у рейтингу Webometrics 90 місце серед 313 українських вишів. Попри війну, розв’язану Росією проти України 24 лютого 2022 року, та пов’язані з цим проблеми (виїзд фахівців за кордон, тривалі періоди відключення світла, постійна загроза ракетних атак), науковці університету спільно з НДЧ КрНУ провели колосальну роботу, яка дала очікуваний результат – зросла публікаційна активність науково-педагогічних працівників, підвищились показники цитованості їх робіт, і, відповідно, поліпшились загальні показники університету. Вже у січні 2023 року КрНУ посів у рейтингу Webometrics 59 місце.

Вебометричний рейтинг університетів світу (Webometrics) – один із тих, за яким аналізують ступінь представлення діяльності закладів вищої освіти в Інтернеті. КрНУ послідовно поліпшує показник Impact Rank, яким оцінюється якість, привабливість, інформативність та наповнення університетського веб-сайту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *