Кримінал

У Кременчуці чоловіки забороненими знаряддями добули 81 екземпляр раків

3 серпня, близько 10-ї години вечора на території кар’єру артскладів м. Кременчука Полтавської області працівниками батальйону Патрульної поліції в м. Кременчук УПП в Полтавські області ДПП було затримано громадян, які за допомогою раколовки «зонтик» та 2 лісковими сітками “павук” виловлювали раків. Про це повідомляє Полтавський рибоохоронний патруль.

За викликом правоохоронців на місце події оперативно прибули інспектори Полтавського рибоохоронного патруля спільно з слідчо-оперативною групою територіального підрозділу Кременчуцького РУП. Спільними діями рибоохоронців та поліції було задокументовано факт порушення Правил рибальства.

На даних осіб державним інспектором Полтавського рибоохоронного патруля складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч.4 ст. 85 КУпАП, дані внесено до ЄРДР для притягнення порушників до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 249 ККУ (Незаконне заняття рибним промислом), що карається штрафом від 17 000 до 51 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Крім штрафу, обидва порушника мають сплатити нанесені збитки рибному господарству України. Так, розмір компенсації за одного незаконно добутого рака складає 3 332 грн.

Тепер їм доведеться сплатити державі 269 892 грн збитків.

Заборонені знаряддя лову та рики вилучено до відповідного рішення суду.

Довідково:

Відповідно до п. 4.5. Правил любительського і спортивного рибальства вилов раків дозволяється ручним збиранням, раколовкою-«хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою та «розщіпом» – не більше п’яти снастей на ловця.

Добова норма вилову раків на водоймах загального користування – 30 шт., на водоймах, де впроваджено платне рибальство – 50 шт.

Мінімальний розмір, дозволений до вилову – 10 см (розмір вимірюється від лінії з’єднання очей до кінця хвостових пластин).

Забороняється лов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування, а також у нерестовий період, під час линьки і виношування ікри, терміни заборони установлюються органами рибоохорони і доводяться до відома населенню.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *