ВладаСуспільство

У Кременчуцькій міській художній галереї відкрилися міжнародні фото та філателістичні виставки

Вчора у рамках відзначення Дня Литовської культури у Кременчуці у міській художній галереї відбулося урочисте відкриття міжнародної фотовиставки «Відображення»  литовського фотографа  Реди Бразіте та   філателістичної виставки «Литва у марках».

За повідомленням пресслужби Кременчуцької міської ради, участь у заході взяли міський голова Віталій Малецький,  Надзвичайний і Повноважений Посол Литовської Республіки в Україні Вольдемарас Сарапінас,  Почесний  Консул Литовської Республіки  в Полтавській області  Володимир Пилипенко, литовський підприємець, меценат Лінас Малішка, старший радник Почесного Консулу Литовської Республіки в Полтавській області Петро Крайсвітній, фотографиня Реда Бразіте, заступник директор «Інститут розвитку Кременчука» Андрій Мельник, а також литовський співак Егідіюс Лукшис, український співак, учасник бойових дій, полковник, автор пісні «Байрактар» Тарас Боровко.  

Вітаючи гостей нашого міста та литовських партнерів, які з  перших дні повномасштабного вторгнення Росії на територію України підтримують Кременчуцьку  міську територіальну громаду, міський голова Віталій Малецький зазначив, що День Литовської культури у Кременчуці є своєрідним «вікном» у  Європу, «вікном» у  Литву.

«Ми дуже дякуємо пані Реді, яка знайшла можливість, не побоялася і приїхала в Україну в надзвичайно важкий для українців час. Для нас такі візити мають особливе значення, бо вони об’єднують народи різних країн світу, показують їх схожість і демонструють спільні бажання жити в незалежних країнах. Дуже хочемо, щоб всі мистецькі заходи в наших країнах проходили під мирним небом і тільки  об’єднували, а не роз’єднували народи» – підкреслив Віталій Малецький.

Надзвичайний і Повноважений Посол Литовської Республіки в Україні Вольдемарас Сарапінас привітав учасників заходу. Подякував за запрошення  відвідати чудове місто Кременчук. Він зазначив, що особисто для нього є великою честю представляти Литву в Україні, яка для литовців є найкращим другом і партнером. Литва завжди була, є і буде з Україною, в тому числі у боротьбі з агресором. Пан Посол висловив глибоке переконання, що ворогу не вдасться побороти Україну, бо у українців є велика воля і підтримка міжнародних партнерів.

Міський голова Віталій Малецький із нагоди Дня Литовської культури у Кременчуці вручив почесні відзнаки членам команди литовських партнерів. Почесною грамотою виконавчого комітету Кременчуцької міської ради було відзначено мецената, підприємця Лінаса Малішка, грамотами   виконавчого комітету Кременчуцької міської ради – Реду Бразіте, Егідіюса Лукшиса, Тараса Боровка.

Розповідаючи про свою виставку Реда Бразіте зазначає, що останнім часом  вона переважно працювала у портретному жанрі, робила  портрети своїх колег, які створюють фотографію. На виставці представлено 42 світлини цих фото-майстрів.

«Мій творчий шлях триває. Окрім участі у виставковому житті, ця виставка стала винятковою, експонувалась у культурному центрі Маріямполе, Сеймі Литовської Республіки, садибі –палаці Пежеряй, у Польщі. Сьогодні вона тут для вашого огляду», – зазначає мисткиня.

Після відкриття виставки День Литовської культури у Кременчуці продовжиться концертною програмою у парку культури та відпочинку «Придніпровський» за участі рок-гурту «Loсk Down», литовського співака  Егідіюса Лукшиса та українського співака  Тараса Боровка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *