Суспільство

У Кременчуці вулицю Цимлянську перейменували на вулицю Братів Тютюнників

Григорій Мийхайлови та Григір Михайлович Тютюнники – відомі українські письменники, які посідають особливе місце в історії українського письменства, повідомляє “Кременчук.Офіційно“.

Григорій і Григір Тютюнники були рідними братами по батькові, Григорій – старший, Григір – молодший. Одне і те саме ім’я вони отримали через випадковий збіг обставин. Григорія насправді хотіли назвати Георгієм. Але дід, якого відрядили записувати дитину до сільради, переплутав ім’я і записав онука Григорієм. Про помилку дізналися коли Григорію було вже п’ятнадцять років. На той час у Михайла Тютюнника у новій сім’ї вже підростав другий син, за іронією долі, теж Григорій. Згодом, щоб відрізняти братів, молодшого стали звати Григором.

Григорій Тютюнник працював співробітником львівського журналу «Жовтень», вів активну і напружену літературну діяльність. Його роман «Вир» посідає особливе місце як у творчості письменника, так і в українській літературі.

Проза Григора Тютюнника була гостро соціальна. Він хотів показати людину тут і зараз. Герої його творів сприймають усе, що відбувається спочатку серцем, потім розумом. За книги для дітей «Климко» і «Вогник далеко в степу» Григору було присуджено премію імені Лесі Українки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *