Освіта

Науковці КрНУ спільно з британськими колегами розроблятимуть робота для розмінувань

31 серпня відбулася робоча зустріч науковців Кременчуцького національного університету та Університету Лестера (Великобританія). В ній узяли участь фахівці в галузі біоінженерії, які спільно працюватимуть над створенням робота для розмінувань. Про це повідомляється на сайті КрНУ.

Кременчуцький національний університет представляли: ректор КрНУ професор Михайло Загірняк, перший проректор професор Володимир Никифоров, директор Центру міжнародної діяльності КрНУ доцент Андрій Гладир, професор Володимир Драгобецький, доцент Михайло Єлізаров, доцент Дмитро Мамчур.

Модератором зустрічі виступив керівник дослідницької групи біомедичної інженерії (BERG) Інженерної школи Університету Лестера д-р Тім К. Пірс (Tim C. Pearce, PhD FInstP SFHEA , Reader in Bioengineering).

Мета зустрічі – узгодження теми спільних досліджень в галузі біоінженерії та визначення шляхів їх фінансування.

За пропозицією британської сторони, темою досліджень обрана ідея розробки універсального робота для розмінувань, який міг би працювати на землі та у повітряному просторі. Пропозицію озвучив доктор Тім К. Пірс, зауваживши, що з урахуванням того, які значні площі в Україні наразі заміновані, і скільки часу та людських і технічних ресурсів знадобиться для їх розмінування, це надзвичайно актуальна тематика. Він підкреслив, що британці розуміють всю серйозність зазначеної проблеми, на вирішення якої можуть піти роки.

Під час попередніх консультацій ідея створення робота для розмінувань вже обговорювалась, тож науковці КрНУ підтримали цю пропозицію, як дійсно актуальну та важливу для відновлення України. Доценти Єлізаров та Мамчур представили доповіді щодо проблеми замінування в Україні.

Наукові дослідження потребують фінансування. Британці запропонували подавати заявку на міжнародний грант в рамках програми Євросоюзу «Горизонт Європа». Учасники зустрічі схвалили пропозицію. Наразі в командах триває робота над заявкою для участі у конкурсі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *