Освіта

КрНУ спільно з партнерами готує заявку для участі у конкурсі Innovate Ukraine

Кременчуцький національний університет спільно з британськими партнерами готує заявку для участі у конкурсі Innovate Ukraine* (Великобританія) з метою здобуття гранту для фінансування дослідницьких робіт з модернізації енергетичної системи України. Робочі зустрічі партнерів відбулися 4 та 6 вересня. Про це повідомляє прес-служба університету.

Наразі енергетична безпека України та стабільність її енергетичної системи є надважливими. Це неодноразово підкреслював ректор КрНУ Михайло Загірняк.

Для реалізації проекту партнери створили консорціум. Крім Кременчуцького національного університету ім. М.Остроградського, до його складу увійшли три потужні навчальні заклади Великобританії (Лестерський університет, Бірмінгемський університет, Імперський коледж Лондона) та два профільних українських підприємства (ТОВ «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЕНЕРГО-ПЛЮС», Інститут енергетики та захисту навколишнього середовища «ЕНЕРГОІНЖПРОЕКТ»).

Також до консорціуму в статусі партнера-консультанта має долучитися Кременчуцька міська рада.

Проект з енергоефективності, над яким працюватиме консорціум, розрахований на 1,5-2 роки. Фінансування робіт має здійснюватися за рахунок гранту Innovate Ukraine. Наразі триває підготовчий етап, 4 та 6 вересня відбулися робочі зустрічі членів консорціуму. Кременчуцький національний університет на переговорах представляють ректор КрНУ професор Михайло Загірняк та директор Центру міжнародної діяльності КрНУ доцент Андрій Гладир.

Довідково:

Innovate Ukraine* – це конкурс, метою якого є підтримка та розвиток енергетичних інновацій, які допоможуть післявоєнному відродженню та відновленню України. Конкурс ініційований урядом Великої Британії.

Бюджет конкурсу становить 10 млн. фунтів стерлінгів. Він буде розподілений у вигляді грантів. Фінансування інноваційних ідей та розробок стійких інноваційних енергетичних технологій допоможе інноваторам вивести їх на наступний етап розвитку та підготувати до виходу на ринок. Участь у конкурсі можуть узяти організації, пропозиції яких відповідають наступним критеріям: вони зосереджені на конкретних потребах енергетичного відновлення України; використовують інноваційну технологію, ідею або бізнес-модель, яка є низьковуглецевою, доступною та безпечною; підтримують енергетичну стійкість українських громад, яким не вистачає енергетичних потужностей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *