Пригоди

У басейні річки Сули настає гідрологічна посуха

За даними спостережень на гідропостах на р. Сула середньомісячні витрати води за серпень  були значно меншими за багаторічну норму: 24% від норми на посту р. Сула – м. Ромни, 26% від норми на посту р. Сула – м. Лубни. Такі значення витрати води є близьким до критеріїв МАЛОВОДДЯ  та до значень екологічних  витрат води. Про це повідомляє Полтавський обласний центр з гідрометеорології.

Настання маловоддя і утримання його значень упродовж одного місяця і більше є критичним показником для функціонування екосистеми річки.  Це небезпечно тим, що річка втрачає здатність самоочищатись,  внаслідок чого вода може нести загрозу людям, можуть гинути представники річкової  флори, фауни, тощо.

На водність Сули та її приток значно вплинули незначна кількість опадів у серпні та екстремальна спека, що спричинила посилене випаровування  води із ставків, а також періодичні забори води  на поливи. Наприклад,  на р. Сліпорід, правій притоці р. Сула, на гідропосту в с. Олександрівка  із середини серпня стік води відсутній. Стояча вода інтенсивно цвіте, перетворюючи річку в стічну канаву.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *