Влада

Кременчуцькі депутати просять Міносвіти не зменшувати обсяг освітньої субвенції

Сьогодні депутати Кременчуцької міської ради прийняли звернення до Міністерства освіти і науки України.

У документі зазначається, що в умовах дії воєнного стану одним із пріоритетів роботи уряду, органів  державної виконавчої влади, залишається надання якісної освіти в закладах  загальної середньої освіти, що є актуальною проблемою Кременчуцької міської  територіальної громади задля сприяння розвитку економіки в подальшому.  

«Набув чинності наказ МОН України від 21.08.2023 № 1022, що визначає  особливості навчання дітей, які виїхали з України через повномасштабне  вторгнення російської федерації й здобувають освіту одночасно в школі країни  перебування та Україні.  

Зокрема, такі діти можуть навчатися дистанційно в створених класах в  окремо визначених органами місцевого самоврядування закладах освіти (до  п’яти на область і Київ).  

У цих класах учні зможуть вивчати тільки предмети українознавчого  компоненту. Освітній процес для таких учнів буде організовано відповідно до  типової освітньої програми (наказ МОН від 18.08.2023 № 1014). Тижневе  навантаження становить від шести годин у початковій до восьми в старшій  школі.  

Під час дії воєнного стану в Україні відбулось переміщення сімей з дітьми  шкільного віку за кордон. В більшості випадків діти не навчаються в іноземних  школах, а здобувають освіту за дистанційною формою в закладах освіти нашої  держави.  

Зменшення годин навчальної програми для них суттєво погіршить рівень  підготовки учнів відносно рівня затверджених державних стандартів якості  освіти України. При відсутності альтернативи навчального процесу в іноземних  школах ними втрачається можливість повноцінної освіти.  

Після вилучення з мережі Кременчуцьких закладів загальної середньої  освіти учнів, які перебувають за кордоном, зменшиться обсяг освітньої  субвенції для закладів загальної середньої освіти Кременчуцької міської  територіальної громади»,- сказано у документі.

Депутати у зверненні зазначають, що зараз багато сімей з дітьми повертаються в Україну. Повертаються  з-за кордону і мешканці Кременчуцької міської територіальної громади. Якщо  учні, що повернулись, не отримають відповідних знань, вони не зможуть  відновити освітній процес на рівні з учнями, які перебували в місті і навчались в закладах загальної середньої освіти нашої територіальної громади, що  призведе до психологічних травм у дитини та неможливості навчатись за  освітньою програмою української школи в подальшому.  

«Крім того, зменшення обсягу освітньої субвенції призведе до зменшення  місць в школах. Учням, що у будь-який час можуть повернутися з-за кордону,  не буде місць в закладі, де вони навчались.  

Діти – наше майбутнє! Майбутнє нашої держави! Діти Кременчука –  майбутнє нашої територіальної громади. Громада чекає на повернення додому  наших учнів і турбується за можливість отримання ними повноцінної, якісної  освіти.  

Просимо переглянути рішення щодо зменшення тижневого навантаження  та обсягу освітньої субвенції на організацію освітнього процесу учнів, що  перебувають за кордоном», – сказано у зверненні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *