Економіка

КВБЗ може взяти участь у тендері АТ “Укрзалізниця” щодо закупівлі нових вагонів

АТ “Укрзалізниця” найближчим часом проведе тендер на закупівлю 44 нових пасажирських вагонів за 1,9 млрд грн з умовою постачання наприкінці 2024-початку 2025 року, повідомив голова правління УЗ Євген Лященко в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Він повідомив, що на купівлю 100 вагонів передбачено 5 млрд грн і ця цифра закладена в драфт фінплану-2024. На купівлю 44 вагонів передбачено 1,9 млрд грн, якщо тендер відбудеться. Очікуваний термін поставки цих вагонів це кінець 2024-початок 2025 року.

Тендер на закупівлю 44 вагонів буде оголошено “через кілька тижнів”. Очікується, що на нього вийде Крюківський вагонобудівний завод (КВБЗ), з яким “УЗ” повністю розрахувалася за боргами, та інші великі машинобудівні компанії.

“Завдяки підтримці уряду, умови тендера були скориговані. Підвищено рівень авансування, що було критично важливо для виробників. Тому вважаю, КВБЗ вийде. Для них це було одним із критичних питань”, – сказав глава “УЗ”.

“Для нас дуже важливо розуміти позицію держави в цьому питанні, оскільки з боку пасажирів запит на поліпшення сервісу у вагонах величезний. Усі нові вагони, зокрема й вагони після капітально-відновлювальних ремонтів, сприймаються дуже позитивно”, – повідомив глава “УЗ”.

За його словами, всі нові вагони будуть укомплектовані з урахуванням стандартів безбар’єрності: купе і туалети в них пристосовані для людей з інвалідністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *