Головні новиниКримінал

“Ти вбивця, ублю****!” – кричали згорьовані рідні. У Кременчуці відбулося засідання у справі про резонансну аварію

У Кременчуці завершили досудове розслідування щодо аварії, внаслідок якої загинули хлопці 14 і 20 років. Справу передали до суду. 19 вересня по справі відбулося підготовче засідання. Коли під’їхала машина з обвинуваченим, рідні загиблих хлопців кричали йому вслід: «Ти вбивця, ублю*ок!».

Обвинуваченому Віктору Шаблію, який, за даними слідства, перебував у стані наркотичного сп’яніння, загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі. Потерпілі вимагають для нього максимального покарання.

Журналісти “Суспільного” підготували матеріал про цю резонансну справу.

Що сталося 24 червня 2023-го у Кременчуці

14-річний син Яни Клепач Давид разом з 20-річним Іваном Яскевичем загинули 24 червня цього року.

“Шаблій Віктор їхав на швидкості 127 км/год — це експертизу вже зробили — по зустрічній смузі збив двох людей: Яскевича Івана і мого Клепача Давида. Перший хлопець відлетів у стовп. Діти переходили на пішохідному переході. Смерть миттєва. Я прошу максимальної міри покарання. У мене забрали все. Він у мене єдиний був.Це найстрашніше, що може бути. Ходжу квіти міняю”, ― каже мама загиблого Давида Клепача Яна Клепач.

“У мене був день народження, і я готувала піцу його улюблену. І мені подзвонила дівчина Давида і сказала, що Давида машина збила на вагонному заводі, насмерть. Я все кинула і прибігла. Я просто знала по годиннику, о котрій він має бути вдома. Так що я навіть не хвилювалася щодо цього. Він ніколи не запізнювався, а якщо запізнювався, він завжди подзвонив і сказав: «Я 5-10 хвилин, проведу дівчинку» чи ще щось. Дитина була золота, ми з нього пил здували. Вступати хотів (після школи до навчального закладу – ред.)”, ― говорить бабуся загиблого Давида Клепача Олена Клепач.

Ірина Яскевич свого сина бачила за пів години до трагедії. Каже, зайшов додому, а потім вийшов знову на 5 хвилин.

“Коли мені дзвонить сусідка моя і каже: «Іра, там Ваню збила машина. Я навіть не могла подумати, що це смертельно. Я подумала, що десь в лікарню його забрали. Я кажу: «Як, що?». Вона: «Нічого не знаю, дивися в Інтернеті». Я залізла в Інтернет, а там написано: двоє постраждалих. Я думала, постраждалий — це перелом, наприклад. У мене навіть думки не виникло, що трупи. Іду і по дорозі зустріла Ваніних друзів. Я їх знаю, вони мене знають. Кажу: «А Ваня, у яку лікарню його повезли? Ви не знаєте?». А вони кажуть: «Там нікого, там два трупи лежать». І я тоді зрозуміла…”, ― говорить мама загиблого Івана Яскевича Ірина Яскевич.

“Машина була повна алкоголю, з ним було ще троє пасажирів, які спочатку тікали. На камерах це видно. Вони взагалі свідчили, що діти, там, де круг, перебігали дорогу. І самі кинулися під колеса”, ― додала мама загиблого Давида Клепача Яна Клепач.

Досудове розслідування у цій справі завершили 19 вересня у Крюківському райсуді Кременчука відбулося підготовче засідання. Також продовжували запобіжний захід Віктору Шаблію. Прокурорка клопотала про те, аби він залишався під вартою.

“Обвинувачений є особою молодого віку, за станом здоров’я у нього відсутні протипоказання для застосування запобіжного заходу. Містить соціальні зв’язки за місцем проживання, Шаблій не одружений, на утриманні малолітніх дітей немає. Він раніше притягався до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху, а інкриміноване кримінальне правопорушення, вчинене у стані наркотичного сп’яніння, шляхом грубого порушення ПДР, призвело до загибелі двох осіб. Перебуваючи на волі, усвідомлюючи тяжкість вчиненого ним злочину, зможе ухилятися від явки до суду”, ― сказала прокурорка Тетяна Красницька.

“Ті ризики, про які вказує прокурор, ніяким чином не підтверджені. Ніяких процесуальних доказів стосовно цього не надано до цього клопотання. Це усе є припущеннями, ваша честь.Тому я б прохав суд відмовити у задоволенні цього клопотання та обрати моєму підзахисному Шаблію Віктору Вікторовичу м’якіший запобіжний захід, зокрема, цілодобовий домашній арешт”, ― говорить адвокат Віктора Шаблія Михайло Скляров.

Сам Віктор Шаблій теж попросив про домашній арешт. Суддя задовольнила клопотання прокурорки.

25 вересня має відбутися наступне засідання. Тоді Віктору Шаблію оголосять обвинувальний акт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *