Суспільство

У Кременчуці з’явиться меморіальна дошка художнику Олександру Черепанову

Питання про встановлення меморіальної дошки відомому Кременчуцькому художнику,  викладачу і поету Олександру Павловичу Черепанову розглянула на своєму засіданні 20 вересня комісія з питань найменування об’єктів топоніміки, увічнення пам’яті видатних діячів і подій. Про це повідомляє пресслужба міської ради.

Присутні члени комісії одноголосно підтримали клопотання дружини Наталії Черепанової про встановлення меморіальної дошки на будинку №5 по вулиці Кременчуцьких артилеристів, де проживав митець понад 40 років свого життя. Варто зазначити, що попередньо мешканці даного будинку дали свою згоду на встановлення дошки, свою підтримку надали і колишні колеги по творчому цеху. Остаточне ж рішення щодо цього питання має винести виконавчий комітет.

Нагадаємо, що Олександр Павлович Черепанов – художник, поет, філософ, педагог, вихователь молодих дизайнерів і художників. Автор книг віршів та понад тисячі живописних і графічних робіт, член Спілки дизайнерів України та Національної Спілки художників України.

Він народився 20 квітня 1945 року у Кременчуці. Закінчив Харківський художньо-промисловий інститут за спеціальністю «Художнє конструювання». Працював керівником групи дизайну у виробничому об’єднанні «АвтоКрАЗ», художником-проектантом у Кременчуцьких мистецько-виробничих майстернях, займався викладацькою діяльністю в різних навчальних закладах. Протягом життя створив понад 1000  творчих художніх та дизайнерських робіт, які відомі не тільки у Кременчуці та  Україні, а й за кордоном. Йому належить цілий ряд монументально-декоративних робіт у льотному коледжі,  дитячій лікарні, Будинку дитини, ВПУ №7, річковому порту, гімназії №28. Помер у вересні 2022 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *