Суспільство

Якість води відкритих водойм в місцях масового відпочинку жителів Кременчука покращилась

За інформацією Кременчуцького відокремленого підрозділу Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», якість води відкритих водойм в місцях масового відпочинку жителів Кременчука не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам.  

За результатами санітарно-мікробіологічного дослідження від 29.09.2023 р.  показники мікробіологічної забрудненості води річкової (р. Сухий Кагамлик» та р. «Дніпро») перевищують допустимі показники:

  • р. Сухий Кагамлик, пляж в районі Регіонального ландшафтного парку «Кагамлицький» – початок пляжу індекс лактозопозитивної палички складає 6 000, кінець пляжу –  6 000, (допустиме значення – 5 000).
  • р. Дніпро,  центральний пляж – індекс ЛКП початок пляжу  –  5 000,  кінець пляжу – 23 000, (допустиме значення – 5 000).

Індекс ЛКП – свідчить про загальну бактеріологічну забрудненість водойми. Лактозопозитивна кишкова паличка при потраплянні у шлунково-кишковий тракт людини може викликати гострі кишкові інфекції. Особливо ці захворювання небезпечні для дітей.

З метою недопущення виникнення та розповсюдження  інфекційних захворювань санлікарі не рекомендують  купатися на пляжі в районі Регіонального ландшафтного парку «Кагамлицький» (р. Сухий Кагамлик»), та центральному пляжі (р. Дніпро) не використовувати воду з водойм для миття рук, фруктів та овочів, а також закликають не користуватися іншими  місцями відпочинку біля водойм, перш за все для купання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *