Суспільство

У Кременчуці вулицю Ріхарда Зорге перейменували на честь Ґарета Джонса

Ґарет Річард Вон Джонс — журналіст з Валлії, став відомим завдяки тому, що вперше в західній пресі під своїм ім’‎ям виклав інформацію про масовий голод 1932-1933 років.

Його цікавість до України походила від матері, яка працювала гувернанткою в родині засновника міста Юзівка (нині Донецьк). Мати розповідала про далекий край, такий відмінний від його рідної землі, це викликало в нього дитячу мрію побачити все на власні очі.

Після мандрівки до Харківщини Джонс описав трагічний стан сіл де він був, та надрукував свої враження від зустрічей з людьми, які були приречені на смерть від голоду. Його репортаж опублікували у виданнях «The Guardian» та «New York Post».

Життя Ґарета Вон Джонса слугувало прикладом надзвичайної журналістської етики та моралі. Розкриття правди про Голодомор в Україні призвело до переслідування агентами радянських спецслужб, які взяли його під варту, всього за кілька днів його депортували та оголосили “персоною нон ґрата”. Гарет Джонс, який розкрив правду загинув за день до свого тридцятиліття в обставинах, які залишаються нерозгаданими, він був викрадений і розстріляний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *