Суспільство

У Кременчуці проїзд Ярославський перейменували на проїзд Григорія Гамалії

Григорій Михайлович Гамалія – український військовий і державний діяч другої половини XVII століття, дипломат, меценат. За легендою, в молоді роки козакував на Січі, де нібито дістав прізвисько «Гамалія» (меткий, жвавий, вправний), яке стало родовим іменем його брата і племінників, оскільки своїх дітей не мав. Про це повідомляє “Кременчук.Офіційно”.

Григорій Гамалія брав участь у національно-визвольній війні українського народу 1648-1657 років під проводом Богдана Хмельницького. Разом із своїм загоном здобув фортецю Корсунь.

За політичними уподобаннями був прихильником гетьмана Івана Виговського. За його дорученням очолив дипломатичну місію до турецького султана Мегмеда IV. Також талановитого військового діяча цінував гетьман Брюховецький, який направив Гамалію до Стамбула обговорювати умови переходу України під протекторат Османської імперії.

Обіймав посаду Лубенського полковника. Останні роки свого життя мешкав у Лохвиці. Після його смерті дружина Григорія Гамалії подарувала Святенську греблю на річці Сулиці та частину маєтностей Мгарському Спасо-Преображенському монастиреві у Лубнах. Також частину маєтностей державного діяча дружина заповіла Михайлівському Золотоверхому монастиреві в Києві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *