Головні новиниКримінал

На Полтавщині побільшало злочинів, скоєних дітьми

Цього року в області діти вчинили 183 кримінальні правопорушення, що у 3,5 разу більше, ніж у 2021-му. Також виявлено 58 неповнолітніх, які вчинили злочини. Про це розповіла начальник ювенальної превенції поліції Полтавщини Ірина Москаленко під час брифінгу в офіційному медіацентрі.

– Упродовж 10 місяців слідчі розпочали 183 кримінальні провадження щодо правопорушень, вчинених неповнолітніми. Також розпочато 156 проваджень, де потерпілими є діти. Це справи у сфері транспорту (ДТП) – 20, самогубство – 3, статеві злочини – 35, шахрайство – 14, крадіжки – 8, грабежі, розбої та хуліганство – по 1, – розповіла Ірина Москаленко. – Крім того, складено 1 309 адміністративних протоколів відносно батьків за неналежне виконання обовʼязків щодо виховання дітей чи відсутність належних умов їх розвитку, – зазначила начальник ювенальної превенції поліції.

Також цього року до підрозділів поліції надійшли 69 звернень за фактом булінгу, із них 66 не підтверджені. За 3 підтвердженими фактами складені протоколи про адміністративне правопорушення: 2 – стосовно батьків дитини-кривдника та 1 – стосовно вчителя.

Ірина Москаленко нагадала, що у разі вчинення булінгу неповнолітнім таку особу ставлять на профілактичний облік поліції. Також законодавством передбачені громадські роботи чи штраф на булера або законного представника у розмірі від 850 до 1700 грн, у разі повторності – від 1700 до 3400 грн.

Крім того, нещодавно на Полтавщині поліцейські припинили діяльність телеграм-каналу, створеного для кібербулінгу неповнолітніх.

– Наповненням телеграм-каналу негативним контентом займалися четверо полтавських школярок 13 та 14 років. Фотографії або відео жертв публічного цькування, а також образливі дописи до них адміністраторки отримували від підписантів через спеціально створений чат-бот. Наразі провели профілактичну роботу з дітьми та їх законними представниками. Видалили канал та чат-бот, – зауважила Ірина Москаленко.

За її словами, з початку року до органів поліції надійшло 580 звернень щодо безвісти зниклих дітей. 573 із них було знайдено протягом доби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *