Медицина

В Кременчуці зареєстровано 13 випадків захворювання на скарлатину

За останні 10 місяців у кременчуцькій громаді було зареєстровано 8 випадків захворювання на скарлатину. Упродовж листопада до них додалося ще 5 випадків. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Кременчука Максим Середа.

Головний медик Кременчука наголосив, що епідеміологічна ситуація в місті по цьому інфекційному захворюванню є стабільною та контрольованою. Цьогорічний і минулорічний (11 випадків) показники  зареєстрованих випадків майже однакові. Про це повідомляє прес-служба міської ради.

Разом із цим медики наголошують на необхідності дотримання правил особистої гігієни та ізоляції хворого, які є дієвими методами профілактики недуги. Тим паче, що на  Полтавщині за минулий тиждень зареєстрували 38 випадків скарлатини. Це більше ніж половина всіх випадків за минулий рік.

Нагадаємо, скарлатина – це гостре інфекційне захворювання. Найчастіше хворіють діти віком від 2 до 10 років. Хвороба передається повітряно-крапельним та контактно-побутовим шляхом (через предмети побуту, іграшки).

Для скарлатини характерні симптоми загальної інтоксикації, ангіна та висип на шкірі. Початок хвороби гострий. Тривалість інкубаційного періоду – від декількох годин до 7-12 днів.

Симптоми:

–  різке підвищення температури тіла до 38,5–40 0C;

–  головний і м’язовий біль;

– сонливість, загальна слабкість, дратівливість і втома;- біль у горлі, почервоніння, наліт на мигдалинах;

–  сухість шкіри;

–  може бути блювання.

Висип на шкірі з’являється на 1-2 день хвороби. Найбільше висип сконцентрований на згинальних поверхнях кінцівок, природних складках, передній і боковій поверхні шиї, боковій поверхні тулуба, животі. Особливістю шкірних змін під час скарлатини є відсутність висипу біля носа й губ.

Лікування скарлатини може проводитися в умовах стаціонару або вдома. Потрібно дотримуватися ліжкового режиму та рекомендацій лікаря. Необхідність госпіталізації визначається в кожному конкретному випадку з урахуванням віку дитини, ступеня тяжкості захворювання, наявності ускладнень.

Профілактика

Щеплення від скарлатини немає. Для зниження ризику зараження варто дотримуватися простих правил:

  •     провітрюйте приміщення;
  •     гуляйте на свіжому повітрі та мийте руки після вулиці й перед їжею;
  •     уникайте контакту з хворими людьми;
  •     зміцнюйте імунну систему дитини;
  •     збалансуйте харчування;
  •     звертайтесь до медичного закладу у разі перших ознак хвороби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *