Медицина

На Полтавщині захворюваність на всі форми туберкульозу зросла на понад 18%

28 листопада відбулося чергове засідання Полтавської обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності. Про це повідомляє КП “Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради”.

Воно пройшло у змішаному режимі під головуванням директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської облвійськадміністрації, заступника голови Ради Віктора Лисака за участю членів Ради та колег з ДУ ,,Центр громадського здоров’я МОЗ України’’ – начальника відділу координації діяльності Центрів контролю та профілактики хвороб Олени Семиренко та лікаря-фтизіатра відділу управління та протидії туберкульозу Юрія Єфременка.

Розглянули питання щодо моніторингу досягнення основних показників протидії туберкульозу на регіональному рівні. Директор КП „Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної радиˮ Володимир Печериця окреслив епідеміологічну ситуацію з туберкульозу в Полтавській області за 9 місяців 2023 року:

“Захворюваність на всі форми туберкульозу, включаючи рецидиви, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла на 18,7% і склала 46,3 на 100 тис. населення проти 39,0 за 9 місяців минулого року (по Україні цей показник склав 37,4 та 34,6% відповідно). Збільшення рівня захворюваності пов’язано, в тому числі, і з виявленням туберкульозу у людей, які через військову агресію російської федерації були змушені залишити свої домівки в регіонах з активними бойовими діями (внутрішньо переміщені особи). Частка ВПО склала 7% від всіх зареєстрованих випадків туберкульозу (нових та рецидивів). Значно більшу частку в структурі захворюваності (майже 12%) становлять військовослужбовці. Захворюваність на ко-інфекцію ВІЛ/туберкульоз у першому півріччі 2023 року також збільшилась на 32,8% і склала 5,7 на 100 тис. населення. Антиретровірусною терапією охоплено 93,2% хворих з поєднаною патологією ВІЛ/ТБ (за даними інформаційної системи “Моніторинг соціально значущих хвороб”). Профілактичне лікування ко-тримоксалозом отримувало 95% таких пацієнтів”.

У посиленні контролю за лікуванням хворих, з доведенням випадків до завершення повного курсу хіміотерапії та виліковування туберкульозу, дуже допомагають Проєкти з медико-соціального супроводу хворих, які працюють в області.

Працівники Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, за фінансової підтримки міжнародної організації РАТН в рамках реалізації проекту “Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні” здійснюють психосоціальний супровід хворих на туберкульоз на амбулаторному лікуванні. Протягом 9 місяців 2023 року медико-соціальним супроводом було охоплено 555 пацієнтів.

Пересувними флюорографами за 9 місяців поточного року здійснено 241 виїзд до територіальних громад області. Під час цих виїздів обстежено понад 13,5 тисяч осіб, туберкульоз виявлено у 17 осіб, інша патологія (онко, пневмонії, плеврит тощо) виявлено у близько сотні осіб.

Під диспансерним медичним наглядом з приводу ВІЛ-інфекції станом на 1 жовтня 2023 року перебуває 3821 особа, з них 150 дітей до 14-ти років, зі встановленим діагнозом – 45. Антиретровірусне лікування отримують 3367 осіб.

Також учасники засідання домовилися надати пропозиції до Плану роботи Ради на 2024 рік для подальшого вчасного та ефективного їх вирішення, що відбувалося у поточному році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *