Освіта

Кременчуцький університет вперше увійшов до міжнародного рейтингу UI GreenMetric-2023

Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського посів 14-те місце серед українських ЗВО у міжнародному рейтингу UI GreenMetric World University Rankings-2023. До рейтингу увійшли лише 19 українських закладів вищої освіти. Про це повідомляє пресслужба університету.

У 2023 році учасниками рейтингування стали 1183 університети. UI GreenMetric World University Rankings — це рейтинг екологічної стійкості та зеленого кампусу, ініційований Universitas Indonesia у 2010 році. UI GreenMetric визначає рейтинги університетів в частині виконання екологічних зобов’язань та ініціатив за 39 показниками у 6 категоріях.

UI GreenMetric оцінює політику та результативність кожного університету у таких категоріях:

У кожній категорії здобутки університетів оцінюються за 5-11 показниками. Зокрема і за такими: загальна площа кампусу, вкрита рослинністю; відсоток бюджету університету на заходи щодо сталого розвитку; приміщення кампусу для людей з обмеженими можливостями, особливими потребами та/або догляду за вагітними; використання енергозберігаючих приладів; кількість відновлюваних джерел енергії на кампусі; загальне споживання електроенергії, поділене на загальну кількість населення кампусу (кВт-год на людину); загальний вуглецевий слід, поділений на загальну кількість населення кампусу (метричні тонни на людину); кількість інноваційних програм у галузі енергетики та зміни клімату; програма скорочення використання паперу та пластику в кампусі; використання водозберігаючих приладів; реалізація програми оборотної води; політика транспортних засобів з нульовим викидом (ZEV) на кампусі тощо.

У 2023 році Кременчуцький національний університет вперше взяв участь у UI GreenMetric і посів 14-те місце серед українських ЗВО, які увійшли до рейтингу. Натомість за кількома важливими категоріями університет має вищі за загальний показник місця. Зокрема у категорії «Енергетика та зміни клімату» (ЕС) КрНУ на 8-му місці, у категорії «Освіта і дослідження» (ED) – на 11-му, у категорії WS – на 12-му.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *