Головні новиниЕкономіка

Київський метрополітен відмовився купувати потяги Крюківського вагонзаводу

Комунальне підприємство “Київський метрополітен” 14 листопада скасувало рішення про закупівлю потягів Крюківського вагонобудівного заводу, повідомив LIGA.net заступник начальника метро Дмитро Пінчук.

– Крюківським вагонобудівним заводом не виконано вимоги, встановлені тендерною документацією на закупівлю. Враховуючи це, Київським метрополітеном було скасовано рішення про присудження контракту Крюківському вагонобудівному заводу”, – повідомив метрополітен.

Процедура закупівлі продовжується відповідно до умов, визначених правилами Європейського банку реконструкції та розвитку.

Крюківський вагонобудівний завод не погоджується з рішенням метрополітену. У кінці листопада підприємство звернулося до Господарського суду Києва з вимогою повернути йому контракт.

Суд прийняв позовну заяву до розгляду і призначив підготовче засідання на 20 грудня.

Метрополітен повідомив, що буде реагувати на позов “відповідно до чинного законодавства України”.

Довідка.

У серпні 2023 року Крюківський вагонобудівний завод повідомив про перемогу в тендері на виконання контракту “Закупівля нових метропоїздів (включно із запасними частинами та витратними матеріалами, устаткуванням та інструментами для обслуговування, ремонту і супутніх послуг)” на суму 79,2 млн євро. У тендері взяли участь КВБЗ та чеська Skoda. Пропозиція Крюківського заводу була на 37% дешевшою.

Раніше КВБЗ показав проєкт поїзда метро з наскрізними вагонами та асинхронним тяговим приводом. Компанія розраховує продати їх Києву та Харкову.

Довжина такого поїзда – 97 метрів, конструкційна швидкість – 90 км/год. Призначений термін служби вагона – 50 років; загальна місткість поїзда (з урахуванням пасажирів, які стоять) – 1650 осіб, також є два спеціально обладнані місця для пасажирів на колісному кріслі. Рух пасажирів із вагона до вагона вільний – через герметичні переходи (поїзд-труба).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *