Економіка

“Завдяки невтомній праці колективу ми зробили крок уперед” – голова наглядової ради “КВБЗ”

Голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько розповів про результати діяльності підприємства, які опубліковані на сайті підприємства.

Як і для всіх підприємств України, для ПАТ «КВБЗ» 2023 рік став періодом перевірки на міцність та стійкість. Ми довели не тільки самим собі, а й Уряду, Адміністрації Президента, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів, що здатні реалізувати важливе державне замовлення, працюючи в умовах воєнного стану. Контракт на 100 вагонів успішно виконано, причому 85% продукції виготовляли вже під завивання сирен повітряної тривоги, долаючи проблеми кооперації та логістики. Вивозили комплектуючі з районів обстрілів, розуміючи, що нашим партнерам ще важче. Однак вони теж дотримали свого слова

Крюківський вагонобудівний завод вкотре підтвердив: якщо бере на себе зобов’язання, то обов’язково виконує їх. Пасажирські вагони, дизель-поїзди від КВБЗ – це продукція високої якості. Просто із заводського конвеєра вони відправилися на магістралі та успішно працюють на залізниці.

Усі зрозуміли, що мають справу з колективом, який спроможний виконувати завдання за неймовірно складних умов. На нові тендери 2023 року з постачання 44 та 22 пасажирських вагонів ми прийшли з репутацією надійних виробників. Робота у 2022–2023 роках допомогла нам отримати заслужену перемогу й нові замовлення. Це дозволить перезавантажити програму розвитку напряму пасажирського вагонобудування на КВБЗ й однойменної галузі в цілому по Україні.

Що ж стосується вантажного вагонобудування, то занадто багато об’єктивних причин, які гальмують цей напрям. В Україні залишилося три підприємства з виготовлення вантажних вагонів. І через значне скорочення ринку цієї продукції вони змагаються за кожен десяток вагонів. Експорт зменшився, бо надто вже складною стала логістика з транспортування продукції до країн Середньої Азії, Балтії тощо. Проте ми вдячні й за те, що маємо, а саме: прориву в пасажирському вагонобудуванні й позитивним зрушенням, що намітилися, у вантажному.

Усе це дозволило нам зробити крок уперед. Зокрема, збільшити тривалість робочого тижня, ухвалити рішення про підвищення рівня заробітної плати з 1 грудня 2023 року і в подальші періоди відповідно до зростання мінімальної зарплати в Україні протягом 2024 року. Цей крок допоможе покращити матеріальний стан працівників, скоротити плинність кадрів, займатися бронюванням кваліфікованих робітників. А також, думаю, позитивно позначиться на моральному дусі у трудових колективах та в сім’ях працівників. Це дозволить нам підтримувати ветеранську, профспілкову організації КВБЗ.

Як і в кожного українця, усі мої сподівання – на якнайшвидше закінчення війни у 2024 році. Усією душею прагну припинення страждань українського народу та держави в цілому. Трагічний період має закінчитися. Ми це заслужили неймовірними жертва­ми і своєю боротьбою, – повідомив Володимир Приходько.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *