Суспільство

На Полтавщині зареєстрували понад вісім тисяч шлюбів

На Полтавщині протягом 2023-го року зареєстрували понад вісім тисяч шлюбів, це на 2 400 менше, ніж за рік до цього.
Про це повідомила Суспільному керівниця Східного міжрегіонального управління Мін’юсту Ірина Свистун.

Скільки людей одружилося 2023-го на Полтавщині

2023-го року у Полтавській області зареєстрували 8 200 шлюбів. Зокрема, від 24 лютого в регіоні побралися понад 18 тисяч людей. Протягом 2022-го одружилися понад 10 тисяч пар.

“Люди, які планують одружитися, повинні, у першу чергу, пізнати самих себе, а вже потім прийняти іншу людину. Потрібно проговорювати про ваші цілі та інтереси. Лише щира комунікація допоможе вибудувати «здорові» відносини”, – розповіла полтавська психологиня Катерина Нещетна.

Скільки пар розлучилося 2023-го на Полтавщині

Минулого року працівники РАЦСів у Полтавській області зареєстрували 980 розлучень, 2022-го їх було на 150 менше.

“Як і раніше, офіційно розірвати шлюб можна за спільною заявою подружжя (у разі відсутності неповнолітніх дітей) у відділах державної реєстрації актів цивільного стану або в суді. До речі, після введення воєнного стану в країні у разі оформлення розлучення у відділі ДРАЦС, як і для інших послуг цієї сфери, діє принцип екстериторіальності. Це означає, що прив’язки до конкретного відділу наразі немає”, – керівниця Східного міжрегіонального управління Мін’юсту Ірина Свистун.

Полтавський психотерапевт Дмитро Медведєв пояснив Суспільному, що може впливати на кількість одружень та розлучень.

“Під час війни існує дві тенденції, вони протилежні. Перша – люди розлучаються, бо стосунки не витримують або відстані, коли люди роз’їхалися, або стресу. Інша тенденція – люди, навпаки, під час дуже важких кризових травматичних подій гуртуються. Для когось стрес легше переживати разом. Також люди відважуються на те, що довго відкладали. Як у першому випадку люди довго відкладали розлучення, то дехто довго відкладає одруження. Після великих потрясінь люди роблять те, на що не відважувалися раніше. Це так зване посттравматичне зростання, коли людина, переживши травматичні події, розкривається”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *